2 Powody dla których warto odwiedzić Pragę

pragaW Pradze większość ważnych miejsc jest bardzo łatwo dostępnych dla turystów i jest to najwspanialsza rzecz w tym mieście. Po przylocie na lotnisko miasto wręcz prosi się o zbadanie każdego zachwycającego zakątka.

Mimo, że nie jest pierwszym miastem jakie przychodzi do głowy, kiedy myślimy o Europie, to na pewno powinno się je odwiedzić dla tych trzech i wielu więcej powodów.

Miasto Tysiąca Wież

Praga jest pełna wielowiekowych katedr i zamków, widoczne sa z każdego zakątka. Długa i burzliwa historia tych budowli nadaje miastu specyficzny „klimat”. Chociaż nowoczesne miasta takie jak Nowy Jork czy Dubaj mogą się pochwalić wieżowcami z metalu i szkła to Praga oferuje bardziej znaczące, eleganckie i nieco z królewskim charakterem obiekty. Miasto jest także domem dla wielu pałaców, w których teraz organizuje się jednorazowe wspaniałe galerie sztuki. I choć większość miast zdaje się odchodzić od swoich wielkich zabytków na rzecz nowoczesności Praga postępuje dokładnie odwrotnie.

Ciekawość i nowoczesność

Pomimo generalnie klasycznego, wręcz średniowiecznego charakteru miasta, jego najważniejsze węzły i centra aktywności nie pozostają w tyle za tymi z innych miast w Europie. Jeśli opuści się lotnisko w Pradze to w okolicy Pałacu Wacława, można natknąć się na centrum dynamicznego miasta. Wokół placu, który jest w rzeczywistości bardziej szeroką aleją niż place w tradycyjnym słowa tego znaczeniu, znajduje się większość sklepów, barów, restauracji i klubów nocnych. Ucieczka przed zgiełkiem miasta jest bardzo łatwa, a ukojenie można znaleźć w wielu ogrodach i parkach oddalonych od siebie co kilka kroków.

Comments

 1. Podroznik:

  To Cię zainteresuje:

  hale namiotowe
  biostymulatory
  biura na godziny poznań
  biuro na godziny poznań
  Blacharstwo lakiernictwo – Warszawa
  Bliźniak Grodzisk Mazowiecki
  bramki obrotowe wysokie
  bramy garażowe bielsko biała
  bramy wiśniowski bielsko
  bruksizm leczenie botoksem