Odkryte piękno ruin Sycylii cz. 1

sycylia-1Wspaniałe nowoczesne budynki i wielkie luksusowe wille na Sycylii oferują turystom niezapomniane wrażenia. Wyspa ma ciekawa kolekcję starożytnych ruin w miejscach o niezwykłej historii.

Zabytki archeologiczne nie tylko wiele mówią o przeszłości wyspy, ale także uważane są za cuda architektoniczne, mające wiele wieków.  Dla prawdziwie satysfakcjonującej historycznej podróży, nie należy pominąć tego miejsca.

Taormina – greckie i rzymskie ruiny

Taormina to niewielka gmina na wschodnim wybrzeżu wyspy w Mesynie. Głównie znana ze swoich plaż, jest atrakcja turystyczną od 19 wieku. Jednakże, ponieważ nowoczesne miasto jest zbudowane na miejscu dawnego, Taormina jest również popularna ze względu na piękne ruiny – widoczny jest kontrast między kosmopolitycznymi miastami a luksusowymi willami. Ocalałe części zabytków nadają miastu charakterystycznego uroku, który jest widoczny w każdym zakątku malowniczej krainy. Taormina jest wspaniałym świadectwem historii starożytnej, od grobowców, przez unikalne budowle do mozaik chodnikowych miasta. Najbardziej niezwykłym zabytkiem jest starożytny grecki teatr, jego trwałe piękno nadal zachwyca turystów i mieszkańców.

Comments

 1. Podroznik:

  To Cię zainteresuje:

  marmury
  grzbiet do bindowania
  hotel w centrum Lublina
  Hotel w Płocku
  hotelik raszyn
  hurtowa sprzedaż ekogroszku
  hurtownia dla szklarzy
  hurtownia torebek – bezpośredni importer
  Imitacja cegły z fugą
  implanty art warszawa cena