Pomysły na pierwszą wycieczkę kempingową cz. 1

przyczepaArtykuł będzie próbą podpowiedzenia kilku pomysłów dla osób zamierzających wybrać się na kemping. Są to tylko moje zalecenia i opinie w oparciu o szerokie doświadczenie.

Pierwszy kemping powinien odbyć się w obozie kempingowym. Nie polecam zanurzać się w głąb lasu/dżungli bez odpowiedniego doświadczenia.

Przed wyjazdem należy kogoś powiadomić gdzie jedziemy, na jak długo i na kiedy jest planowany powrót.

Swoją pierwszą podróż najlepiej zaplanować na dni z umiarkowana pogodą: nie za zimną i nie za gorącą.

Warto również zaopatrzyć się w mapy wybranego obszaru (mapy topo i terenowe).

Planując podróż proponuję zabrać tylko podstawowe rzeczy i tylko te niezbędne. Myśl w kategoriach „mniej znaczy lepiej”. Mniejszy ciężar bagaży oznaczać będzie większą mobilność. Wszystkie zbędne rzeczy zostaw w domu. Nie zabieraj komputera, radia czy odbiornika telewizyjnego – jedziesz zażyć trochę natury, spróbuj odpocząć przez ten czas od tych wszystkich spraw.

Dobierz odpowiedni namiot na wyprawę. Nie ma potrzeby kupowania dużego namiotu jeśli nie będzie taki potrzebny. Dobrej jakości namioty można kupić w coraz atrakcyjniejszych cenach. Plandeka powinna zabezpieczać przez słońcem i deszczem.

Zabierz ze sobą zapalniczkę i zapałki.

Zatroszcz się o odpowiednią ilość wody.

Spakuj umiarkowane ilości żywności i przekąsek. Myśl o prostych potrawach, które nie wymagają zbyt dużo czasu na przygotowanie. Wstępne prace przygotowawcze posiłków zrób w domu przed wyjazdem, a następnie wszystko opakuj w folię aluminiową. Na miejscu gotuj przed zmrokiem, gdy jest wystarczająco dużo światła by wszystko zrobić.

Dobrym pomysłem jest mała apteczka czy mini zestaw ratunkowy. Sprawdź w Internecie co powinno znajdować się w takim zestawie.

Comments

 1. Podroznik:

  To Cię zainteresuje:

  poznań usuwanie śmieci
  przedszkole niepubliczne kraków
  przeglądy rejestracyjne
  Przejścia instalacyjne przeciwpożarowe
  przemysłowy system oddymiania
  przewozy do niemiec kraśnik
  przewóz osób toruń
  Przszczep tłuszczu warszawa
  psycholog dziecięcy łódź
  ramy do łóżek