Turystyczne atrakcje w Tamil Nadu cz. 1

tamil-nadu-1Kodaikanal to jedna z najatrakcyjniejszych miast w południowych Indiach. Miasto umiejscowiona jest na wzgórzu, które znajduje się na południowym szczycie Palani Hills. Głównymi atrakcjami tego miejsca są skały, lasy, wspaniałe jezioro i miła atmosfera. Kodaikanal jest idealnym miejscem dla turystów. Kwitnące rośliny Kurunji traktowane są jako dar złożony przez przyrodę. Miejsce takie znajduje się w pobliżu wzgórza Verdant Pali.

Kanyakumari położony jest na południowym krańcu Indii. Plaża Kanyakumari i świątynia Meenakshi Temple to główne atrakcje miasta. Inne ciekawe miejsca to Swami Vivekananda Memorial i bardzo wysoki pomnik Thiruvalluvar. Zarówno Vivekananda Memorial i pomnik Thiruvalluvar znajdują się na kamienistej wyspie Kanyakumari Beach. Plaża Kanyakumari łaczy Zatoke Bengalską i Morze Arabskie z Oceanem Indyjskim. Swami Vivekananda, założyciel dwóch hinduistycznych organizacji duchowych medytował na wyspie w 1892 roku.

Lakeview jest idealnym miejscem na letnie wakacje. Lakeview jest miastem szczególnie rozpoznawanym przez Brytyjczyków. Uważali Ooty jako letnią stolice dla rządu brytyjskiego w czasie pierwszej połowy XIX wieku.

Comments

 1. Podroznik:

  To Cię zainteresuje:

  kruszywo poznań
  serwis Szczecin
  serwis volkswagen Poznań
  serwis wózków widłowych kraków
  siatka leśna producent
  siatki ogrodzeniowe powlekane
  siatki wielkofomatowe szczecin
  skręcenie stawu skokowego Białystok
  skup komputerów toruń
  skuteczne wróżby