Włoskie ośrodki narciarskie cz. 2

osrodekSestreiere jest bardzo nowoczesnym i modnym ośrodkiem narciarskim, który oferuje ponad 20 wyciągów narciarskich oraz lodowiska i trasy biegowe.

Dalej na północ przy granicy jest obszar Doliny Aosty. Można tam spotkać turystów zarówno z Włoch jak i z Francji. Widać tam znaczne wpływy francuskie jeśli chodzi o kuchnię. W tym terenie można znaleźć jedne z najwyższych gór w Europie: matterhorn, Monte Rose, Mont Blanc i Gran Paradiso. Piękny widok sosen i zamków jest dostrzegany z drewnianych domków narciarskich. Jeden z najbardziej ekskluzywnych kurortów we Włoszech znajduje się w Courmayeur u podnóża Mont Blanc. Ośrodek ten oferuje wszystko o czym tylko może marzyć narciarz – nawet latem. Również w tym terenie jest Breuil – Cervinia.

W północno-wschodniej części Włoch są Dolomity. „Dolomit Susperski” to sieć 12 rożnych ośrodków narciarskich. Można tam znaleźć popularny kurort Madonna di Campiglio. Jest tam również słynny Cortina d’Ampezzo.

W okresie zimy istnieje możliwość jazdy na nartach w południowych górach. Campa Felice jest w Gran Sasso, na wschód od Rzymu – są tam szkoły narciarskie. Siłą masyw w Kalabrii jest 35km narciarski bieg a tylko 2 trasy zjazdowe.

Comments

 1. Podroznik:

  To Cię zainteresuje:

  kontenery na gruz poznań
  łupek warszawa
  masaż żory
  maska do piaskowania
  maskownica karnisza
  maszyna do makaronu
  maszynka do strzyżenia owiec
  maść świerkowa
  mata antypoślizgowa pod dywan
  medytacja gdynia